LINUX & INTERNET

 
Kontakt
napisz do mnie
propaganda
formularz kontaktowy
bannery i przyciski
listy dyskusyjne
sales dgnet.pl
Jabber:
dargrze@jabberpl.org
Linux Magazine
Strona główna  > publikacje dgnet.pl
publikacje dgnet.pl wstecz na dół

Konfiguracja kont pocztowych IMAP w programie Mozilla Thunderbird, c.d.

strona 1 | strona 2 | strona 3

szlifowanie diamentu

Powinniśmy dodatkowo poinformować aplikację, na jaki adres będą przychodziły zwroty wysyłanych przez nas wiadomości, jeśli adresat będzie nieosiągalny. W tym celu ponownie z górnego menu wybieramy: Edycja -> Konfiguracja kont, z lewej strony wskazujemy nazwę naszego konta (główną gałąź) i ustawiamy pola Zwrotny adres e-mail oraz opcjonalnie Firma/organizacja. Adres zwrotny najczęściej bywa taki sam jak nasz główny adres, chyba że chcemy, aby zwroty przychodziły gdzieindziej.

Thunderbird sam z siebie nie zamyka niepotrzebnych połączeń IMAP po odczytaniu zawartości danego foldera. Jeśli mamy więcej niż 5 folderów w naszej skrzynce, po otwarciu piątego program wyświetli błąd. Aby temu zaradzić, najlepiej kazać mu zamykać każdy przeglądany folder zaraz po jego opuszczeniu. W tym celu powinniśmy z gałęzi w lewej części okna wybrać Konfiguracja serwera, a na karcie konfiguracji nacisnąć przycisk Zaawansowane.

Na karcie Zaawansowane ustawienia konta wpisujemy 1 w polu Maksymalna liczba połączeń z serwerem i dajemy OK.

Możemy jeszcze chcieć, aby po nadejściu nowej poczty, folder do którego trafiła poczty podświetlał się wytłuszczonym drukiem. Taka sytuacja ma miejsce, gdy pracujemy na folderach lokalnych, natomiast w przypadku pracy zdalnej musimy wyraźnie tego zażądać. Inaczej folder podświetli się dopiero wtedy, kiedy zostanie kliknięty, co wymusza przeglądanie całej listy za każdym razem i nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem.

Aby włączyć sprawdzanie automatyczne, powinniśmy dla każdego folderu z osobna wykonać następującą czynność: klikamy na nazwie folderu prawym przyciskiem myszy i z menu podręcznego wybieramy Właściwości.

Na zakładce Informacje ogólne zaznaczamy pozycję Sprawdzaj, czy są dostępne nowe wiadomości dla tego folderu. Potwierdzamy, naciskając OK. Tą czynność powtarzamy dla każdego folderu, dla którego chcemy włączyć sprawdzanie.

I to tyle. Jeśli wszystko poszło dobrze, przy pierwszym logowaniu program poprosi nas o hasło do skrzynki. Jeśli mamy komputer na wyłączność (albo przynajmniej swój profil na komputerze), możemy zaznaczyć, aby program zapamiętał hasło do skrzynki.


W przypadku problemów proszę śmiało pisać. Postaram się pomóc w miarę możliwości.

Życzę miłej zabawy!

strona 1 | strona 2 | strona 3

wróć

wstecz na górę
Poczta dgnet.pl
Nowa poczta dgnet.pl
HTML 4.01 Valid! CSS Valid! Slackware Linux powered! Apache powered! PHP powered! All graphics by Gimp! Pobierz Firefoksa! NIE dla Gadu-Gadu!
Wszelkie nazwy firm i produktów należą do ich właścicieli. Zostały podane wyłącznie w celach informacyjnych.