LINUX & INTERNET

 
Kontakt
napisz do mnie
propaganda
formularz kontaktowy
bannery i przyciski
listy dyskusyjne
sales dgnet.pl
Jabber:
dargrze@jabberpl.org
Zainstaluj wtyczkę do obsługi plików w formacie Flash
Strona główna  > publikacje dgnet.pl
publikacje dgnet.pl wstecz na dół

Konfiguracja kont pocztowych IMAP w programie Mozilla Thunderbird, c.d.

strona 1 | strona 2 | strona 3

W kolejnym oknie podajemy imię, nazwisko oraz adres e-mail, z którym skojarzone będzie nowe konto.

Kiedy program zapyta o typ serwera poczty przychodzącej, wskazujemy Serwer IMAP. Adres serwera w przypadku dgnet.pl oraz wszystkich obsługiwanych w dgnet.pl domen wirtualnych jest taki sam: mail.dgnet.pl

Następnym krokiem jest ustawienie nazwy użytkownika. UWAGA: od 24 października 2006 r. nazwą użytkownika jest pełny adres e-mail konta. Podawanie oznaczenia użytkownika bez znaku @ i pełnej nazwy domeny to błąd! Tak samo błędem będzie podanie nazwy aliasu zamiast nazwy konta, tych dwóch pojęć nie należy mylić.

Na zakończenie podajemy jeszcze dowolną, "przyjazną" nazwę dla konta. Nazwa ta będzie obowiązywała tylko w naszym programie, dlatego można wymyślić cokolwiek. Zatwierdzamy operację i od tej pory konto mamy wstępnie skonfigurowane.

konfiguracja poczty wychodzącej

Możemy już odbierać pocztę, ale nadal nie możemy jej wysłać! Powinniśmy skonfigurować sobie połączenie wychodzące. W tym celu z górnego menu wybieramy: Edycja -> Konfiguracja kont, na liście w lewej części wskazujemy Serwer poczty wychodzącej (najczęściej ostatnia pozycja). Z prawej strony klikamy Dodaj...

Otwiera się okno Serwer SMTP. W polu Opis podajemy jakąś przyjazną nazwę, pod którą będzie nasz wpis na liście w programie. Może to być np. nazwa konta, choć nie musi. Nazwa serwera to jak zwykle mail.dgnet.pl, port 25. Jako że poczta wychodząca wymaga w dgnet.pl uwierzytelnienia (jest to jedna z metod ochrony przed spamem), zaznaczamy Używaj identyfikatora użytkownika oraz hasła, a w polu Użytkownik wpisujemy nasz login - taki sam jak wcześniej - pełny adres konta, razem z domeną. Jeśli wszystko wpisaliśmy poprawnie, naciskamy OK.

strona 1 | strona 2 | strona 3

wróć

wstecz na górę
Poczta dgnet.pl
Nowa poczta dgnet.pl
HTML 4.01 Valid! CSS Valid! Slackware Linux powered! Apache powered! PHP powered! All graphics by Gimp! Pobierz Firefoksa! NIE dla Gadu-Gadu!
Wszelkie nazwy firm i produktów należą do ich właścicieli. Zostały podane wyłącznie w celach informacyjnych.