LINUX & INTERNET

 
Kontakt
napisz do mnie
propaganda
formularz kontaktowy
bannery i przyciski
listy dyskusyjne
sales dgnet.pl
Jabber:
dargrze@jabberpl.org
Giełda w zasięgu ręki
Strona główna  > publikacje dgnet.pl
publikacje dgnet.pl wstecz na dół
Mozilla Thinderbird

Konfiguracja kont pocztowych IMAP w programie Mozilla Thunderbird

Dariusz Grzesista

strona 1 | strona 2 | strona 3

po co mi takie cuda? przecież poczta działa...

Nikogo nie będę zmuszał ani przekonywał na siłę ;) Powiem tylko, że IMAP to usługa pocztowa "z górnej półki", która w przeciwieństwie do tradycyjnego POP3 pozwala na dostęp do zdalnej skrzynki, a nie tylko samo pobieranie poczty. Zgodnie z definicją na polskiej Wikipedii: W przeciwieństwie do POP3, który umożliwia jedynie pobieranie i kasowanie poczty, IMAP pozwala na zarządzanie wieloma folderami pocztowymi oraz pobieranie i operowanie na listach znajdujących się na zdalnym serwerze. Więcej informacji na ten temat można przeczytać na Wikipedii, wnikliwie zaś temat protokołu IMAP wyjaśnia to opracowanie.

dlaczego Thunderbird? dlaczego nie Outlook Express?

O wyższości jednego nad drugim wiele już pisano w internecie, dlatego nia ma sensu po raz kolejny wałkować tego tematu. Thunderbird jest na wolnej licencji (czyli dostępny nie tylko dla posiadaczy Windows), poza tym udowodniono już nie raz, że jest bezpieczniejszy. Ja osobiście używam Thunderbirda, dlatego najłatwiej mi napisać właśnie o nim. Osoba potrafiąca sobie skonfigurować Thunderbirda powinna bez trudu poradzić sobie zarówno w MSOE, jak i innych klientach pocztowych obsługujących IMAP. Mogę tylko obiecać, że jak znajdę czas, postaram się spłodzić coś również pod MSOE.

przygotowanie do pracy

Przed przystąpieniem do konfiguracji upewnij się, czy pobrałeś i zainstalowałeś najnowszą wersję Thunderbirda. Powinieneś przygotować też nazwę konta pocztowego i hasło.

podstawowa konfiguracja konta IMAP

Wchodzimy do programu i z górnego menu wybieramy: Edycja -> Konfiguracja kont

W oknie Konfiguracja kont klikamy przycisk Dodaj konto pod listą kont, z lewej strony.

Następnie informujemy program, że chcemy skonfigurować Konto pocztowe.

strona 1 | strona 2 | strona 3

wróć

wstecz na górę
Poczta dgnet.pl
Nowa poczta dgnet.pl
HTML 4.01 Valid! CSS Valid! Slackware Linux powered! Apache powered! PHP powered! All graphics by Gimp! Pobierz Firefoksa! NIE dla Gadu-Gadu!
Wszelkie nazwy firm i produktów należą do ich właścicieli. Zostały podane wyłącznie w celach informacyjnych.